Zakład Ubezpieczeń Społecznych?

Jak już nam wiadomo gdy podejmujemy pracę lub rejestrujemy działalność gospodarczą to odprowadzamy składki do ZUS. Składki są różne np: emerytalno-rentowe, zdrowotne. Każdy zakład pracy lub przedstawiciel musi tak to ich wtedy mamy ubezpieczenie i możemy korzystać z opieki zdrowotnej. W późniejszych latach od tych składek oraz lat pracy wypłacana jest nam emerytura bądź renta gdy jesteśmy po wypadku albo niepełnosprawni.
Składki w ZUS-ie są pobierane z wynagrodzenia które mamy za wykonaną pracę, pracodawca daje nam kwotę netto a nie brutto ponieważ musi zapłacić od kwoty brutto właśnie do zakładu ubezpieczeń społecznych nasze należne składki a my już na rękę otrzymujemy wynagrodzenie. Gdyby było tak że dostalibyśmy wypłatę brutto to samo co miesiąc musielibyśmy opłaca sobie składki a nie każdy by o tym pamiętał tak pracodawca ma księgowa, kadrową które o wszystkim pamiętają i załatwiają my już nic nie musimy załatwiać oprócz pracy. Firmy też proponują ubezpieczenie grupowe gdyby ktoś uległ wypadkowi i warto z nich skorzystać.

Podatki

to chyba czarna zmora każdego obywatele lecz niestety płacić każdy z nas ma obowiązek. Jesteśmy zmuszeni płacić na rzecz państwa jako obywatele za wszystko np: abonament radiowo- telewizyjny, prąd, żywność, podatek od wzbogacenia, woda itd. Niestety państwo wzbogaca się na s woich obywatelach narzucając co chwilę nowy podatek i podwyższając. Podatki stanowią część narodu i gdy tylko zaczniemy egzystować na swoje utrzymanie to 23% podatku trzeba płacić oczywiście nie jest to jakiś odrębny numer konta ale jest widoczne w cenach produktów które kupujemy codziennie i są nam potrzebne. Słuchając wiadomości to możemy się przekonać ją rynek monopolowy czy paliwowy poszedł w górę, pieczywo i inne rzeczy.
Płaca minimalna nie jest adekwatna do cen i żeby spokojnie wystarczyło nam funduszy dlatego niektórzy bankrutują z firmami.
Nasza praca która podejmujemy ma nasze życie i potrzeby zaspokoić ale nieraz wynagrodzenie nie jest takie jak byśmy chcieli i człowiek szuka dodatkowego dochodu nawet na czarnym rynku aby mieć 100% zarobku dla siebie. Jeżeli by wyrównać zarobki do potrzeb życiowych bądź zmniejszyć ceny ludzie nie pracowali by ponad normę i mieli by czas dla swoich rodzin. Teraz jest tylko praca i nikt nie ma czasu dla siebie. Każdy z nas pracuje aby dzieci miały wszystko zapominamy o mężu, żonie, nie mamy czasu na wakacje przychodząc do domu jesteśmy zmęczeni i nawet nie mamy czasu ani siły porozmawiać.
Praca powinna nas nie męczyć ale sprawiać przyjemność i dać satysfakcję zarobku tak aby żyć na jakimś poziomie inaczej będziemy się w niej męczyć. Wiadomo że w każdą pracę trzeba włożyć swój wkład fizyczny albo umysłowy ale nie może być tak że za rok czy dwa wypalimy się zawodowo i to co do tej pory sprawiało nam frajdę, zadowolenie teraz niestety już nie.
Nasze efekty w pracy zależą od naszego nastawienia i atmosfery która jest na zakładzie, to wśród naszych kolegów i stosunki z szefem daje nam 100% wydajności.