Kiedy i dlaczego warto skorzystać z wirtualnego biura?

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw decyduje się na rejestrację firmy w siedzibie wirtualnego biura. Z taką sytuacją wiąże się szereg korzyści. Jakich? Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

 

Po pierwsze: ochrona prywatnego adresu

Prowadzenie działalności biznesowej wiąże się z udostępnieniem adresu swojej firmy potencjalnym kontrahentom. Każdy Twój klient będzie widział adres, a nawet dokładny budynek, w którym znajduje się siedziba Twojej spółki. Jeżeli nie chcesz, aby Twoja działalność biznesowa była identyfikowana z Twoim prywatnym domem czy mieszkaniem, biuro wirtualne może stanowić doskonałe rozwiązanie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że rejestrując firmę w prywatnym lokalu mieszkalnym zobowiązuje się płacić za metraż wykorzystywany pod działalność biznesową wyższy podatek od nieruchomości. To również ma znaczenie.

 

Po drugie: totalna swoboda

Mając wirtualne biuro do swojej dyspozycji, możesz w pełni swobodnie spotykać się ze wspólnikami czy kontrahentami. Wiesz, że nikt nie będzie Wam wtedy przeszkadzać. Inaczej niż ma to miejsce w przypadku przyjmowania klientów w domu – gdzie do gabinetu zawsze może ktoś wejść, czy żona i dziecko, czy też na przykład pies. Biuro wirtualne w Warszawie powstało z myślą o osobach, które mają potrzebę wynajęcia przestrzeni biurowej na konkretny dzień lub godzinę. To bardzo komfortowa opcja, pozwalająca oddzielić życie prywatne od zawodowego i zachować work-life balance.

 

Po trzecie: prestiżowy adres

Dobre pierwsze wrażenie możesz zrobić na kliencie tylko raz. Jeżeli możesz pochwalić się siedzibą, która robi efekt „wow”, zyskujesz przewagę konkurencyjną. Znany adres może również wzbudzać większe zaufanie względem Twojej firmy i stać się elementem decydującym podczas wybierania spośród dwóch różnych podmiotów oferujących podobne warunki współpracy. Ponadto niektóre miejsca tego typu łączą w sobie również biuro rachunkowe.

Po czwarte: profesjonalna obsługa

Zatrudnienie sekretarki czy recepcjonistki na pełen etat sporo kosztuje. Natomiast decydując się na biuro wirtualne w centrum Warszawy zyskujesz spokój i pewność, że nad odbieraniem dokumentacji czuwa wykwalifikowany personel. Nie musisz znajdować się na miejscu, żeby móc korzystać z tego typu pomocy – obsługa wirtualnego biura poinformuje Cię o pojawieniu się nowej korespondencji i podeśle skany dokumentów na Twoją skrzynkę e-mailową.

Po piąte: optymalizacja kosztów firmowych

Fakturę za korzystanie z wirtualnego biura możesz wrzucić w koszty firmowe i w ten sposób zmniejszyć kwotę podatku do zapłaty. Nie musisz martwić się o pracowników, sprzątanie lokalu, jego ochronę, opłacenie podatku od nieruchomości i wiele innych kwestii. Ty tylko wynajmujesz wirtualne biuro z myślą o atrakcyjnym adresie i doskonałej obsłudze.