Weselny klimat…

Świetnym pomysłem na rozpoczęcie samodzielnej działalności czy małej firmy jest zostanie organizatorem ślubu. Biuro Statystyki pokazuje że planowanie tych wydarzeń ciągle wzrasta i będzie wzrastać.

Firma zajmująca się planowaniem ślubu może być dla Ciebie odpowiednia, jeśli jesteś zorganizowany, zmotywowany i kreatywny. Ponadto musisz mieć umiejętności porozumiewania się z ludźmi, aby radzić sobie z oszalałymi, kłócącymi się narzeczonymi (tak, miłość to jedno ale przedślubna gorączka to całkiem inna sprawa) i zarządzaniem swoimi finansami.

Koszty

Na szczęście założenie firmy w której konsultant ślubny zajmuje się planowaniem ślubu nie jest zbyt drogie. Jako niezależny konsultant nie potrzebujesz przestrzeni biurowej innej niż stół kuchenny. Ale będziesz musiał ponieść pewne koszty wstępne. Powinieneś rozważyć zatrudnienie adwokata do podstawowej pracy prawnej, takiej jak ochrona twojego majątku osobistego przed odpowiedzialnością i sporządzenie podstawowych umów, z których możesz skorzystać z klientami przed ślubem. Będziesz także musiał zainwestować pieniądze w marketing i materiały biurowe.

Nie zaszkodzi odrobina edukacji

Istnieje mnóstwo szkól, szkoleń i kursów, które oferują programy edukacyjne potrzebne dla kogoś kto wchodzi w biznes weselny. Programy te mogą pomóc ci dowiedzieć się więcej o różnych aspektach prowadzenia własnego biznesu w tej dziedzinie, dość specyficznej.
Jeśli chodzi o praktyczne doświadczenie, możesz mieć wielu przyjaciół i członków rodziny, którzy są gotowi i chętnie pozwolą ci zaplanować swoje wesela, jeśli masz szczęście. Możesz dołączyć je do swojego portfolio.
W przeciwnym razie musisz zacząć od pomocy innym, bardziej ugruntowanym planistom w ich wydarzeniach. Wielu doświadczonych planistów ślubnych ma w swoich witrynach sekcję „kariery” lub „staże”. W przeciwnym razie po prostu napisz do nich e-mail lub zadzwoń i zapytaj, czy chętnie zaakceptują twoją pomoc podczas wydarzenia… za darmo. To zwykle przyciąga ich uwagę i zwiększa twoje szanse na odpowiedź twierdzącą. Nie zrażaj się – każdy od czegoś zaczynał.

Portfolio i pierwsi klienci

Głównym sposobem, w jaki sprzedajesz swoje usługi jako planista ślubu – inny niż ustny – jest portfolio online. Oto kilka pomysłów na to, co należy uwzględnić:

-Sesja zdjęciowa pozornego ślubu, w tym stołu szwedzkiego, dekoracji i ciasta. Jest to okazja, aby pokazać swoją znajomość najgorętszych trendów weselnych i dbałość o szczegóły. Wykorzystaj to jako okazję do współpracy z lokalnymi dostawcami. Zaoferuj im skierowanie w zamian za udział w twoim pozornym ślubie.
-Pisemne referencje i zdjęcia ze ślubów twoich przyjaciół i krewnych, do których się przyczyniłeś.
-Lista twoich certyfikatów lub członkostwa zawodowego.
-Próbki ślubnych wydarzeń, które stworzyłeś.

Zdobycie pierwszych klientów dla firmy zajmującej się planowaniem ślubu to największe wzgórze dla wielu planistów ślubnych. Aby ich zdobyć, pomyśl o strategiach, takich jak wysłanie bezpośredniej przesyłki do świeżo zaręczonych par w Twojej okolicy, rozmawianie z osobami, które znasz, które biorą ślub i oferowanie swoich usług z poważną zniżką przyjacielowi przyjaciela.