Jak wybrać odpowiedni hotel?

-Czym się kierować?
-Na co zwracać uwagę?

Przy wyborze hotelu powinniśmy się kierować tym do czego jest nam potrzebny, czy ma być to wyjazd służbowy, prywatny czy też rodzinny.
Wybieramy miejsce takie gdzie chcemy, może to być centrum miasta lub na uboczu w ciszy.

Wyjazd służbowy, wiąże się z tym, że będziemy potrzebowali sali konferencyjnej parkingu bufetu i cena powinna być przystępna dla uczestników firmowych. Na sali konferencyjnej powinno być połączenie WiFi oraz w pokojach dla gości też, połączenie WiFi na sali konferencyjnej musi być ponieważ podczas jej transmisji musimy mieć podgląd do nie których plików aby dotrzeć do większej liczby osób.
Natomiast pobyt prywatny- jest wtedy trochę inaczej, sprawdzamy wyposażenie pokoju czy jest łazienka oraz TV i internet lub gdy potrzebujemy pokoju na dystretne spotkania.
Wszystko co dla nas jest ważnego hotel powinien posiadać abyśmy byli zadowoleni z pobytu.
Wyjazd z rodziną, wakacje tutaj wybieramy hotel pod dzieci sprawdzamy co w ofercie jest dla nas i dla naszych pociech.

Powinniśmy zapoznać się też czy jest opieka dla dzieci w różnym wieku gdy my będziemy robić co innego. Ważna jest też lokalizacja i to co możemy zwiedzać w danym mieście, jaka jest kuchnia i czy dla dzieci jest inna gdyż wiadomo że nasze pociechy nie raz potrafią marudzić względem jedzenia.
Hotele powinny być schludne, czyste, bezpieczne i akceptować zwierzęta bo coraz częściej podróżujemy z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Hotel powinien się szybko znaleść w internecie oraz ma być łatwość kontaktu (bieżące aktualizowanie danych), najlepiej jak są już wystawione opinie od innych użytkowników, wtedy wiemy jakie jest to miejsce.
Będąc w danym hotelu mamy czuć się swobodnie i powinniśmy mieć chęć powracania tam, a wszystko zaczyna się od wejścia na recepcję, jeżeli recepcjoniści są mili, chętni do pomocy, uczynni to polecamy taki hotel znajomym, rodzinie oraz mamy chęć powracania na np. wakacje, dni wolne od pracy, ferie zimowe z rodziną.

Hotelarstwo jako branża działa dla gości i ma na celu zapewnienie gościnności, posiłków, spania w budynku do tego przeznaczonych. Zabezpiecza nasze prywatne rzeczy dysponuje rozrywką oraz organizacja pobytów na łonie natury. Hotelarstwo to turystyka nie tylko krajowa ale też międzynarodowa dzięki temu możemy zwiedzać najróżniejsze zakątki świata. Po przez biuro turystyczne w bezpieczny sposób możemy wykupić bilet wakacyjny i cieszyć się wolnymi chwilami z rodziną

Można rozkręcić biznes otwierając hotel jako swoją działalność.
Trzeba znaleść odpowiednią lokalizację która będzie najlepsza dla naszej działalności.
Przy dużej ilości odwiedzających bardzo szybko zwrócą się koszty remontu, a pozytywne opinie od gości pozwolą wyrobić nam markę oraz prestige i utrzymać pozycję na rynku. Biznes hotelarski wiąże się głównie z turystyką oraz przyjmowaniem gości i zabezpieczeniem ich rzeczy prywatnych w pokojach podczas ich nieobecności lub korzystania z atrakcji na terenie hotelu.