Co Lepsze wybrać drukarkę fiskalną czy kasę fiskalną?

-Drukarki fiskalne co to takiego?

Jeżeli decydujemy się na zarejestrowanie i otwarcie działalności gospodarczej musimy kupić odpowiedni sprzęt. Producenci w swojej ofercie mają bardzo szeroki asortyment produktów do wyboru.
Drukarki fiskalne są to urządzenia które liczą przychód przy sprzedaży detalicznej, aby móc się z nich rozliczyć z podatku VAT taka drukarka musi posiadać homologację aby działała i można było z niej korzystać zgodnie z prawem. Jest to urządzenie połączone z komputerem za pomocą programu i odpowiedniej aplikacji.
Drukarka fiskalna w dzisiejszych czasach gdzie wszystko jest skomputeryzowane ułatwia funkcjonowanie naszej firmy powiedziałabym, że jest niezbędna aby firma działała, wybór drukarek fiskalnych jest szeroki i oprócz kształtu koloru możemy przebierać i wybierać w różnych nazwach firm produkujących nasze drukarki.
-Czym różni się drukarka fiskalna od kasy fiskalnej?
Różnica jest taka, że kasa fiskalna pracuję samodzielnie i paragony wystawia od razu a drukarka musi być połączona z komputerem mieć homologację wtedy możemy z niej korzystać i rozliczać się z fiskusem.

-Terminale płatnicze

Terminale płatnicze jest to wygodna forma płatności kartą po przez pin lub zbliżeniowo, mamy umożliwione zakupy bezgotówkowe, terminale są wygodną formą płatności nie tylko dla kupujących ale też dla przedsiębiorców. Wyróżniamy 2 rodzaje terminali stacjonarne i mobilne.
Terminale stacjonarne jak sama nazwa mówi muszą być podłączone przewodem do kasy natomiast wersja mobilna działa na zasadzie karty i WiFi i możemy go zabrać ze sobą do klienta realizując z nim płatność. Dzisiaj gdy technologia poszła bardzo do przodu to oprócz płatności kartą terminale obsługują płatności telefonem czy też zegarkiem wszystko po to aby konsumenci byli zadowoleni i mieli wygodę płatności przy zakupach.
Wiele firm ogłasza się, że można skorzystać mając działalność terminali za darmo przez rok tak działa Polska bezgotówkowa w którą weszliśmy parę lat wstecz, mamy wtedy do wyboru terminal stacjonarny i możemy drugi wybrać mobilny z którym możemy podróżować jeżeli nasza działalność opiera się na finansach i obsłudze klienta to posiadając terminal jest dla nas wygodne i pewne, że klient płaci od razu i nie będzie trzeba czekać.

-Co to takiego BLIK?

Nie raz spotykamy się z słowem blik wiele osób zastanawia się co to takiego.
To nic innego jak forma płatności szybkie przelewy i wypłaty z bankomatów oraz na telefon działa to tak, że jeżeli posiadamy aplikacje mobilną w swoim banku i nasz znajomy oraz członek rodziny też to w szybki sposób za pomocą kodu blik poprosić i wypłacić gotówkę a także zapłacić za zakupy blik działa natychmiastowo i nie musimy czekać na gotówkę tak jak przy przekazach lub przelewach.

-Kasy fiskalne

Kasy fiskalne mają na celu ułatwienie sprzedającym, gdyż są wbite w pamięć kody kreskowe towarów jak i ich ceny i nie trzeba się tego wszystkiego uczyć się na pamięć.
Kasjerzy przechodzą kurs obsługi kasy fiskalnej który nie jest trudny i mogą od razu obsługiwać klientów.