Co możemy powiedzieć o firmach cateringowych?

Wielu się pyta co to jest catering. Jest to sposób aby wygodnie i bez wychodzenia z domu zjeść obiad. Firmy cateringowe nie tylko obsługują klientów indywidualnych ale przede wszystkim wesela, imprezy urodzinowe, imprezy firmowe, bankiety i konferencje, zamawiając taką firmę mamy do wyboru menu jedzenia na które mamy ochotę ale możemy przy zamawianiu swojego dania poprosić aby dana potrawa była np. z dodatkowym składnikiem lub bez. Jeżeli już dokonamy wyboru to podajemy adres na który dana firma ma nam dowieść posiłek wiele firm cateringowych wysyła nam SMS gdzie możemy śledzić dostawcę ta opcja automatycznie przełącza nas na mapę na której widać gdzie w danym momencie jest nasz posiłek. Jak zauważymy że dostawca jest blisko danego miejsca to możemy wyjść nie oczekując nie wiadomo ile. Firmy cateringowe które prowadzą wesela i większe imprezy mają swoich kucharzy oraz kelnerów którzy z należytą starannością obsługują gości takiej imprezy czy wesela, gdy zamawiamy taką firmę na np. wesele to kucharze tej firmy mają dostęp do kuchni i oni gotują nam przepyszne jedzenie.

Restauracje gastronomiczne oferują klientom szeroki wybór w obiadach, przystawkach, deserach i napojach w dobrym klimacie. Możemy wybrać się do restauracji z rodziną przyjaciółmi albo z ważną dla nas osobą albo możemy poznawać nowe znajomości, jeżeli zdecydujemy się pójść do takiej restauracji to możemy mieć pewność, że zjemy dużo i smacznie. W niektórych restauracjach mamy szansę zjeść dania regionalne oraz dania egzotyczne z całego świata możemy mieć pewność że nasze zamówione danie będzie przygotowane w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Nasze dania są przygotowywane na indywidualne zamówienie. Jeżeli wybieramy się do restauracji to podchodzi do nas kelner bądź kelnerka i wręcza nam menu dnia z którego możemy wybrać co sobie zjemy, jeżeli chodzi o wygląd danej restauracji to zależy od tego w jakich daniach dana restauracja się specjalizuje.

Biznes gastronomiczny co to takiego?

Jest to działalność gospodarcza która pozwala nam otworzyć swoją restauracje.
Pierwszym krokiem jest znalezienie pustego lokalu który możemy wynająć lub kupić na własność, w miarę przyjemniej okolicy tak aby klienci przychodzili i było ich dużo.
Drugim krokiem jest to wkład własny wiadomo o co tutaj chodzi wystarczy mieć gotówkę na otwarcie danej restauracji
Trzecim krokiem jak już kupimy lokal trzeba oddzielić kuchnie od sali oraz trochę posprzątać, trzeba mieć wydzielone miejsce na WC, bieżąca woda oraz pomieszczenie gospodarcze. Musimy się liczyć z tym, że od czasu do czasu będą niezapowiedziane wizyty sanepidowskie.
Czwartym krokiem jest ogarnięcie wnętrza moża do tego zamówić fachowców bądź starać się samemu zrobić.
Piątym i ostatnim krokiem jest zatrudnienie pracowników czyli kucharzy, kelnerów oraz barmanów.
Zawsze do klienta musimy podchodzić z kulturą ponieważ to my jesteśmy dla klienta a nie klient dla nas,
Jeżeli zaspokoimy rynek konsumencki to nasza restauracja będzie przynosiła zyski będziemy mogli twierdzić, że biznes się opłaca.