Jaki jest rynek pracy?

Każdy z nas się zastanawia co zrobić aby więcej mieć pieniędzy, niektórzy biorą drugi etat inni coś kombinują. Uczymy się, kształcimy, zdobywamy doświadczenie. Więc gdzie szukać dobrze płatnej pracy? Od tego jest biuro pracy, gazety, internet i dzięki tym opcją będąc aktywnym szybko znajdziemy wymarzoną pracę. Jak znajdziemy firmę która nas przyjmie najpierw zapoznajmy się z nią i sprawdźmy jakie ma opinie od innych wtedy będziemy wiedzieć czy jest rzetelna i wypłacalna bo o to chodzi, od nas wymagają ale i my możemy też wymagać od pracodawcy jak uważamy, że ocenił nasza pracę niesprawiedliwie.
Ofert jest bardzo dużo lecz stawki proponowane przez pracodawców czasami są bardzo nieadekwatne do wykonywanej pracy, a to często nas zniechęca ponieważ znamy swoje kwalifikacje i wiemy, że jesteśmy dobrzy w danej dziedzinie to chcemy też satysfakcjonujące zarobki.
Niektórzy zaczęli wyjeżdżać za granicę aby zarobić bo tam są inne zarobki i potrafią docenić naszą pracę. W kraju nie zawsze tak się da, Choć zdarza się, że znajdujemy pracę która nas zadowala, bywa też tak gdy pracodawcy nie odpowiada nasz wiek albo mamy za małe doświadczenie wtedy może nas nie przyjąć. Praca pozwala nam nam na samodzielny byt i niezależny może być wykonywana na zlecenie lub zawarta umowa o pracę i w danym czasie wykonujemy powierzoną nam funkcję na danym stanowisku i za to otrzymujemy wynagrodzenie. Chociaż nie zawsze zawód wykonywany przez nas jest zgodny z tym wyuczonym ale ważne jest to, że mamy pracę i stać nas na utrzymanie.

Jak rozwój technologii wpływa na nas?

Musimy wiedzieć, że czas upływa szybko a rozwijająca się technologią też i to w każdej dziedzinie. Telefony, telewizory, radia, zegarki itd. Rozwój ma na celu ułatwić komunikację między społeczeństwem np: dzięki internetowi możemy pisać e-mail, SMS, przesyłać zdjęcia, być aktywnym w mediach społecznościowych, video rozmowy i mimo dzielących kilometrów i mimo dzielących kilometrów rozłąka nie jest straszna, właśnie dzięki temu, że rozwój technologiczny idzie cały czas do przodu.
Powiedzieć można, że to wszystko po to aby korzystającym ludziom ułatwić życie, pracę ponieważ, w zakładach technologia też jest potrzebna i wszelkie maszyny, roboty pomagają przy wykonywanych czynnościach. Wykonawcy prześcigają się w ulepszaniu wszystkiego internet mamy już w 5G, prędkość i to ze strony się nie zacinają podczas korzystania. Dzisiaj internet zajmuje dużo czasu ale jest pomocny. Komputery do pracy czy też w różnego rodzaju maszynach, wykonują połowę pracy za człowieka i powinny być wykonane jak najlepiej. Przykład pralek piorąc tarą, Frania, i teraz mamy automatyczne pralki z roku na rok coraz lepsze i więcej funkcji dodanych i wszystko po to aby nie stać pół dnia nad praniem tylko śledzić go z ludźmi na których nam zależy. Rozwój technologii ma na celu pomagać nam w codziennych czynnościach, czy w kuchni, łazience, czy też korzystania z laptopów, komputerów oraz smartfonów.