Skąd wiemy, że dany kredyt jest korzystny?

Nie da się ukryć, że budowa domu jest bardzo kosztowna i wiele osób nie może sobie pozwolić na to, żeby sfinansować takie przedsięwzięcie za pomocą oszczędności. W takiej sytuacji warto wziąć kredyt gotówkowy, który będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Niemniej jednak, ofert jest obecnie bardzo dużo i często ciężko jest ocenić która z nich jest najkorzystniejsza. Finanse na budowę są też bardzo częstym celem, na który ludzie biorą pożyczki. Skąd mamy wiedzieć, że dany kredyt się opłaca?

Koszty kredytu

Wielu osobom wydaje się, że kredyt musi być drogi. Nie do końca jest to prawdą. Oczywiście jest wiele ofert, które są zwyczajnie niekorzystne, ale jesteśmy w stanie znaleźć też takie, które naprawdę będą nam się opłacać. Jeśli chcemy sprawdzić ile faktycznie będzie kosztować dany kredyt, musimy patrzeć na RRSO, czyli na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć nie tylko jakie jest oprocentowanie danej pożyczki, ale wszystkie jej koszty. W tą wartość wlicza się także prowizja oraz opłata przygotowawcza. Bardzo często wlicza się w nią też koszt ubezpieczenia, ale nie jest to konieczne, bo ta usługa nie jest obowiązkowa.
Banki próbują przyciągnąć klientów oferując im różne promocje. Bez wątpienia warto z nich skorzystać, bo będziemy w stanie na nich sporo oszczędzić. Często okazuje się, że bank obcina sporą część prowizji tylko po to, żeby zachęcić nowych klientów do skorzystania z ich usług.
Szukając dobrej oferty warto skorzystać z porównywarki kredytowej, dzięki której będziemy mogli szybko porównać ze sobą wiele ofert. Dzięki temu uda nam się oszczędzić sporo czasu, który stracilibyśmy na ręczne przeglądanie stron internetowych banków. Niemniej jednak, zawsze powinniśmy dokładnie przeczytać ofertę, która nas zainteresowała, żeby zobaczyć czy faktycznie jest tak korzystna, jak nam się wydawało.

Czy pieniądze dostaniemy szybko?

Ważne jest też to, żeby gotówka szybko znalazła się na naszym koncie. Bardzo często okazuje się, że potrzebujemy pieniędzy na już i nie mamy czasu na to, żeby przechodzić przez stosy różnych papierów i załatwianie formalności. Dobry kredyt na budowę to taki, który pozwoli nam na otrzymanie gotówki szybko. Często okazuje się, że bank jest w stanie zrobić nam przelew nawet tego samego dnia i własnie takich ofert powinniśmy szukać. Jeśli zależy nam na czasie, z pewnością powinniśmy poszukać oferty, o którą można starać się przez internet. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy na wizytach w placówkach banku i stanie w długich kolejkach.