Czy jest szansa, że dostaniesz kredyt?

Takie sytuacje zdarzają się bardzo często, nagle potrzebne staje się posiadanie większej sumy pieniędzy, których aktualnie nie posiadasz. Co wtedy robić? Co wtedy możesz zrobić? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta ani nie jest też jednoznaczna. To wszystko zależy od twojej zdolności kredytowej. Jeśli chcesz mieć dobrą zdolność kredytową warto o nią zadbać zanim jeszcze będziesz potrzebował jakichkolwiek pieniędzy. Tak więc co należy zrobić? Jak zadbać o swoją przyszłość i jak uniknąć niepotrzebnych problemów? Sprawdźmy w dalszej części artykułu.

Czy jesteś zdolny – według banku – do spłacenia kredytu?

Zdolność kredytowa to obliczana na podstawie specjalnie przygotowanego algorytmu, ocena naszej zdolności do spłacenia kredytu. Na jej podstawie bank ocenia czy jesteśmy zdolni spłacić zaciągnięty kredyt i jeśli uzna on, że nie damy rady tego dokonać, to nie otrzymamy kredytu. Nie będziemy zdolni do zaciągnięcia kredytu. Tak więc jeśli chcemy mieć szanse na zaciągnięcie tego rodzaju pożyczki teraz lub w przyszłości niezbędne może okazać się poprawienie swojej sytuacji w oczach banku. Aby tego dokonać dobrze jest skupić się na czynnikach branych pod uwagę przez banki podczas dokonywania tej analizy. Co takiego bierze pod uwagę bank? Przede wszystkim brane jest pod uwagę to czy już kiedyś braliśmy kredyt czy też nie. Dla banku osoba, która nigdy nie zaciągnęła pożyczki czy też kredytu jest znacznie bardziej niebezpieczna niż ta, która zaciągnęła ale miała problemy z jej spłaceniem. Dzieje się tak dlatego, że bankom zależy przede wszystkim na przewidywalności. Osoba, która nigdy nie wzięła pożyczki dziej w oczach banku całkowicie nieprzewidywalna więc może mieć trudność z wzięciem jakiejkolwiek pożyczki. Następną ważną sprawą jest zdecydowanie nasze zatrudnienie. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę to w takiej sytuacji także jesteśmy zdolni do bycia lepiej postrzeganymi przez instytucje bankowe ponieważ wydajemy się wtedy bezpieczniejszą inwestycją dla banku.

Czy da się coś zrobić ze słabą zdolnością kredytową?

Jeśli aktualna nasza zdolność kredytowa jest słaba to nic nie szkodzi na przeszkodzie żeby ją poprawić. Tak więc warto się przede wszystkim skupić na swoim źródle dochodu i poprawieniu go o ilość zarabianych pieniędzy lub też jeśli chodzi o formę zatrudnienia. To właśnie takie, wydawałoby się małe zabiegi są w stanie poprawić wskaźnik jakim jest zdolność kredytowa. Nie trzeba nic wielkiego aby wydawać się lepszą okazją dla banku – jeśli chodzi o udzielanie kredytu. Warto coś z tym zrobić.