Zalety kredytu hipotecznego

Marzysz o tym, żeby mieć swój własny dom, ale portfel świeci pustkami? Najlepszą decyzją będzie kredyt hipoteczny. Obecnie niewiele osób jest w stanie pozwolić sobie na zakup domu za gotówkę, więc pojawia się coraz więcej tego rodzaju ofert. Jakie są zalety kredytu hipotecznego?

Szybka decyzja banku

Wiele osób boi się, że jeśli będzie starać się o kredyt hipoteczny, będzie musiało przejść przez wiele formalności, które będą ciągnąć się w nieskończoność. Prawda jest jednak taka, że możemy zrobić to wszystko bardzo szybko, często nawet przez internet. Taki rodzaj pożyczki można porównać do kredytu pozabankowego, przynajmniej pod względem czasu, który trzeba poświęcić na formalności. Niemniej jednak, trzeba pamiętać o tym, że takie rozwiązanie będzie nadal wymagało dobrej zdolności kredytowej. Bank z pewnością sprawdzi czy może udzielić nam kredytu, ale nadal będzie to trwało dosyć krótko.
Szybko trwa jest oczekiwanie na pieniądze, bo zazwyczaj jesteśmy w stanie dostać przelew już tego samego dnia, w którym podpisujemy umowę. Czasem trwa to jeden dzień roboczy, co nadal jest bardzo krótkim czasem. Dzięki temu niemal od razu będziemy mogli zabrać się za wprowadzanie swoich planów w życie.

Niskie oprocentowanie

Kredyt hipoteczny jest jednym z najtańszych kredytów jakie możemy dostać. Tak naprawdę tylko kredyty studenckie będą od nich tańsze. Raty kredytowa jest naprawdę niska, oczywiście o ile trafimy na odpowiednią ofertę. Banki prześcigają się w proponowaniu nam coraz to lepszych pożyczek, a w związku z tym starają się, żeby rata kredytu robiła się coraz niższa, a nawet obcinają koszty prowizji. Dzięki temu możemy liczyć na to, że uda nam się znaleźć naprawdę dobrą ofertę i nie będziemy musieli wcale długo szukać. Niemniej jednak, zawsze warto przejrzeć wiele propozycji, żeby być w stanie wybrać tą najlepszą dla nas.

Długi okres kredytowania

To jeden z największych zalet tego rodzaju pożyczek. Dzięki temu, że cały kredyt rozkłada się na wiele lat, możemy mieć pewność, że pojedyncza rata kredytu będzie naprawdę niska. W związku z tym nie powinniśmy martwić się o to, czy będziemy w stanie spłacać zadłużenie w terminie. Ważne jest też to, że długość okresu kredytowania ma wpływ na naszą zdolność kredytową. Jeśli weźmiemy pożyczkę na wiele lat, nasza zdolność kredytowa wzrośnie i dzięki temu dużo łatwiej będzie nam dostać kolejne produkty finansowe. Będzie to miało znaczenie dla osób, które będą chciały wziąć kolejny kredyt w przyszłości.