Pomoc dla dłużników – 3 organizacje

Biorąc kredyt nie zastanawiamy się nad tym, co będzie jeśli nie będziemy w stanie go spłacać. Przecież bank sprawdza naszą zdolność kredytowa, więc nie powinniśmy mieć problemu ze spłaceniem zobowiązania. Niestety w życiu czasem jest inaczej i wpadamy w długi. Wyście z takiej sytuacji nie jest proste i często potrzebujemy pomocy z zewnątrz. Na szczęście istnieją stowarzyszenia, które mogą nam pomóc w poradzeniu sobie z długami. Do kogo możemy się zwrócić?

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej

Stowarzyszenie to powstało w roku 1997 w Gdyni i oferuje porady dla zadłużonych. Tak naprawdę to tylko jedna z wielu rzeczy, którymi zajmuje się ta organizacja. Na chwilę obecną Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej ma placówki w pięciu miastach w Polsce: w Gdyni, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Białej Podlaskiej. Mogą się tam udać wszyscy, którzy mają problemy finansowe. Wykształceni pracownicy podadzą nam przeróżne porady prawne, z których będziemy mogli skorzystać. Oprócz tego, pomagają oni również w przypadkach upadłości konsumenckiej. Jeśli nie mieszkamy w wymienionych miastach, możemy skontaktować się z organizacją za pomocą telefonu lub napisać do nich wiadomość mailową.

Program wsparcia Zadłużonych

To stowarzyszenie powstało w 2010 roku, a więc jest trochę młodsze. Ważne jest to, że oferują oni nie tylko pomoc prawną i finansową, ale też wsparcie psychologiczne. To bardzo ważne dla osób, które są w długach. Organizują one grupy anonimowych dłużników, które swoje spotkania mają w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Warto iść na takie spotkania, żeby poznać osoby, które są w podobnej sytuacji do naszej. Będziemy mogli od nich otrzymać wsparcie psychiczne, którego tak bardzo potrzebujemy. W dodatku wszystko jest zupełnie darmowe.

Stowarzyszenie Osób Ubogich i Zadłużonych

To stowarzyszenie pomaga ludziom, którzy są zadłużeni lub wpadli w jakiegoś rodzaju kłopoty finansowe. Każda z tych osób otrzyma tam niezbędną pomoc. Organizacja oferuje głównie pomoc prawną i pomaga nam zmierzyć się z windykacją i wizytami komornika. Kompetentni doradcy pomogą nam znaleźć instytucje, które pomogą nam ze spłaceniem naszych długów. Ważne jest też to, że dokonują oni analizy finansowej danego dłużnika, dzięki czemu ich pomoc jest dostosowana do naszej indywidualnej sytuacji. Najważniejsze jest to, żeby szukać pomocy w odpowiednich miejscach i nie poddawać się w momencie, w którym jedna instytucja nie jest w stanie nam nic zaoferować.