Warunki kredytowania

Zakładasz rodzinę, a może w drodze już dziecko. Nieważne co nas ponagla, jednak zakup domu nieunikniony.

Czy potrzebujesz kredyt?

Nowe mieszkanie, dom? Decyzja zależy od Ciebie, czy zdecydujesz się na mały ogródek, albo kilka może kilkanaście hektarów. Im większa liczba domowników, tym zapewne będzie potrzebny większy metraż.
Zakup mieszkania to nie lada wyzwanie, często nasze finanse są ograniczone i poszukujemy gotówki. Gdzie się udać? Z pomocą przychodzą jak zawsze banki, one mogą udzielić kredyt hipoteczny. Umowa podpisywana jest pod zastaw, przeważnie jakiejś nieruchomości, działki, innego domu, mieszkania. Czy jesteś gotowy? Nie jest to proste przedsięwzięcie, duże odsetki, a co najważniejsze perspektywa kilku dobrych lat, kilku mało powiedziane kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu.
Kupno domu zobowiązuje nas do zapożyczenia. Brak środków własnych często powstrzymuje nad od wykonania przedsięwzięcia. Pomocne oferty ułatwiają bardzo kwestie pieniężne. Perspektywa czasu jest odległa, jednak czego nie robi się dla siebie i dla swojej rodziny?

Jakie warunki musisz spełnić?

Podstawowe pytanie zawsze pada, jakie warunki musimy spełnić, by taki kredyt hipoteczny dostać?
Po pierwsze bank sprawdzi dokładnie zdolność kredytową, potrzebne będą odpowiednie zaświadczenia, coraz popularniejsze jest sprawdzenie historii kredytowania w Biurze Informacji Kredytowe. Często baza otwiera drzwi przed wieloma osobami, czy jesteśmy uczciwi wobec innej instytucji bankowej. Wkład własny (minimum 10% 3artości nieruchomości. Dodatkowo będą potrzebne dokumenty potrzebne do złożenia wniosku, oraz pozostaje tylko ustanowić hipotekę i dodatkowe zabezpieczenie spłaty.
Wiek często jest wyznacznikiem, czy owy kredyt na kupno domu w ogóle zostanie nam przyznany. Minimalny okres spłaty to obecnie 5 lat, a maksymalny 35 lat. Rozbieżność ogromna, jednak wiele osób decyduje się na dłuższy okres kredytowania, by spokojnie spłacać raty o niższej wartości. Wiek to nie jedyne ograniczenie, ogólna kondycja finansowa, posiadany majątek, wkład własny i oczywiście zabezpieczenie.

Dostępność kredytów jest bardzo duża, wiele ofert banków, zapewniających nam niskie oprocentowanie, różne ofert na rynku, poszukują swojego potencjalnego nabywcy. Często jesteśmy tak zaoferowani całą budową, że zapominamy o sprawdzeniu wszystkich kwestii. Podpisujemy przysłowiowy wyrok finansowy na dobrych kilka lat. Zanim spłynie nam gotówka by coś nadpłacić, każdy grosz jest przeznaczany na wykończenie wymarzonego domu.