Nie trzymaj oszczędności w skarpecie

Trzymanie swoich oszczędności w skarpecie to nie najlepszy pomysł. We współczesnym świecie banki oferują setki możliwości efektywnego oszczędzania. Jakieś ryzyko? Jeśli założymy konto oszczędnościowe w banku możemy po kilku miesiącach zaoszczędzić sporo pieniędzy, którymi możemy dalej dysponować, na przykład na lokacie, a ta oferuje wyższe oprocentowanie.

 

Konto oszczędnościowe pozwala nam oszczędzać każdego miesiąca odłożone przez nas pieniądze. Jest to bardzo proste. Ustalamy kwotę, która każdego miesiąca będzie przelewana na nasze konto oszczędnościowe. Od uzbieranych pieniędzy bank w określonym terminie będzie doliczał odsetki, które będą stanowiły nasze oszczędności. Po pewnym czasie, aby jeszcze lepiej zainwestować nasze pieniądze możemy pomyśleć nad zamknięciem konta oszczędnościowego w banku, a następnie zaoszczędzone pieniądze zainwestować w lokatę. Bank może zaoferować nam kilkanaście różnych lokat, dzielących się ze względu na typ, czy czas trwania lokaty, a ta może funkcjonować i powiększać nasze oszczędności od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Przeważnie na lokatach możemy spodziewać się wyższego oprocentowania, a tym samym wyższych odsetek. W czasie trwania lokaty nie możemy wpłacać do niej kolejnych pieniędzy, a zamknięcie lokaty wiąże się z utratą odsetek, dlatego też musimy być cierpliwi aby nasze finanse nie odniosły szwanku. Jest to jedne z najbezpieczniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

 

Musimy pamiętać, że oszczędzanie w,,skarpecie” nie jest dobrym rozwiązaniem. Nawet najmniejsze kwoty powinniśmy inwestować, aby cały czas procentowały. Pozwoli nam to w przeciągu kilku lat otrzymać od banku ładne odsetki, które będą stanowiły idealne zabezpieczenie pieniężne na trudne czasy. Pieniądze nie mogą leżeć bezczynnie – muszą na siebie pracować.