Po co pożyczać pieniądze?

Czy musimy pożyczać pieniądze

Jest mnóstwo powodów dla których ludzie pożyczają pieniądze. Bardzo często jest to pożyczka na zakup domu czy mieszkania. Wynajem domu może wydawać się tańszym wyjściem ale na dłuższą metę staje się to nieopłacalne. Ponadto w wynajętym domu, istnieje wiele zasad, narzuconych przez właściciela. Właściciel może w każdej sprawdzić czy w mieszkaniu są trzymane zwierzęta domowe. Umowa jest podpisywana wiele razy, co ogranicza Twoją prywatność. Dlatego by być uniezależnionym od innych często decydujemy się na zakup swojego mieszkania.

Studia są również często powodem dla którego zadłużamy się. Jest wiele osób, które studiują za pożyczone pieniądze. W przeciwnym wypadku nie podjęłyby . Wielu zamożnych ludzi nigdy nie poszło na studia i nie potrzebujesz dyplomu ani dyplomu, aby prowadzić własną firmę.
Wszyscy marzymy o zakupie nowego samochodu, prosto z salonu. Pomimo, iż zdajemy sobie sprawę, że jest to marzenie niezwykle drogie. Marzymy o nietkniętym przez nikogo – zanim wsiądziemy za kierownicę – samochodzie. Dlatego pożyczamy pieniądze na zakup samochodu?. Samochody bardzo szybko tracą na wartość. I musimy pamiętać że oprócz kosztów zakupu samochodu ponosimy stale koszty eksploatacji samochodu. No cóż, ponadczasowe jest przysłowie „postaw się i zastaw się”.

Głównym argumentem dla którego zakładamy działalność gospodarczą jest wzbogacenie się. I to powoduje, że chcemy ten fakt przyspieszyć niejednokrotnie zadłużając się na konto przyszłych zysków. Zdarza się często, że zyski nigdy nie nadchodzą.
Dlaczego pożyczamy pieniądze? Bardzo często pożyczamy w przypadku pilnego, nagłego
zakupu. Nie chcemy czekać na dany przedmiot, chcemy mieć go już, od razu. Nie jesteśmy zainteresowani oszczędzaniem na ten przedmiot. Chęć posiadania tego przedmiotu a nawet chciwość jest bardzo częstą przyczyną podejmowania pożyczki. Są osoby których nic nie powstrzyma aby tylko posiadały to co maja inni ludzie.

Czy pożyczka pomoże w spłacie długu?

Zdarza się również, że pożyczamy pieniądze dlatego że jesteśmy głęboko zadłużeni. I wówczas pożyczamy pieniądze, z banku, od rodziny lub od przyjaciół, aby je spłacić i wyjść z długów. Gdy nie przeanalizujemy dokładnie naszych wydatków wzrost zadłużenia stanie się całkowicie nie do ogarnięcia
Podsumowując, pożyczanie pieniędzy w jakikolwiek sposób i na jakiekolwiek dobra przyspiesza ich posiadanie. Rozłożenie na raty pieniędzy niezbędnych na ich zakup sprawia, że sfinansowanie tej inwestycji staje się dla nas pozornie mniej odczuwalne.
Pomimo, że sami decydujemy o swoim życiu ogromny wpływ na pożyczanie pieniędzy ma promocja standardu życia na wysokim poziomie. Odpowiednie reklamy budzą uznanie klientów, co skutkuje budowaniem wizerunku produktu a tym samym chęcią posiadania go.