Internetowy handel dla każdego!

Aukcje przed pojawieniem się Internetu, kojarzyły się z ostrą i zażartą licytacją, młotkiem potwierdzającym stale rosnące kwoty, oraz dreszczykiem emocji, związanym z pokonaniem przeciwników i zakupieniem wymarzonego przedmiotu. Kiedy internet rozwinął się wystarczająco mocno, było tylko kwestią czasu, kiedy aukcje przeniosą się do sieci.
Dziś, każdy kupuje w Internecie, a internetowe serwisy aukcyjne cieszą się ogromną popularnością. W jaki sposób działają?

Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci. Sprzedane!

W kwestii aukcji nie było potrzeby wymyślać koła na nowo. Stare, dobre i metody licytacji, przeniesiono do cyberprzestrzeni. Emocje, które towarzyszą internetowym licytacjom, wcale nie różnią się bardzo od tych, które czyje się w fizycznych domach aukcyjnych. Podczas aukcji internetowych jest z pewnością zdecydowanie ciszej. Wszystko odbywa się za pośrednictwem specjalistycznego portalu, dlatego też rola licytującego, ogranicza się wyłącznie do podnoszenia ceny, poprzez wpisanie w okienko kwoty i wciśnięcie klawisza enter. Jednym z najbardziej popularnych serwisów z aukcjami internetowymi w Polsce, jest na pewno znane wszystkim Allegro. Portal ten zaczynał jako internetowy serwis aukcyjny. Co ciekawe dzisiaj Allegro dość daleko odeszło od sprzedaży aukcyjnej. Oczywiście nadal jest ta ona dostępna, ale śmiało można stwierdzić, że wyparły je oferty,,kup teraz’’, sprawiając, że portal stał się raczej dużym rynkiem internetowym, na kształt historycznego stadionu dziesięciolecia. Na Allegro można obecnie kupić wszystko i wcale nie trzeba stawać do aukcji, żeby ów przedmiot nabyć. Nie da się ukryć, że w obecnych czasach, serwisy z aukcjami internetowymi przestają być tak ważne, jak jeszcze kilka lat temu. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim ogromną rolę odgrywa tutaj pojawienie się chińskich tytanów sprzedaży, pokroju AliExpress, w których można kupić wiele produktów w śmiesznie niskich cenach. Co ciekawe, na naszym rodzimym Allegro bardzo często widnieją oferty właśnie z chińskich sklepów wysyłkowych. Jeśli termin realizacji wynosi około 3 tygodni, to sprzedaż jest z pewnością za pośrednictwem takiego sklepu, ponieważ średni termin dostarczenia przesyłki z Chin, to około 3 tygodni. Internetowy rynek zmienia się z miesiąca na miesiąc i nie sposób przewidzieć, jaka przyszłość czeka aukcje internetowe. Jeśli przynosić będą one zyski, to na pewno tak szybko nie zniknął z cyberprzestrzeni.