Masz za mało klientów? Zaistniej w sieci!

Nie da się ukryć, że dzisiejszy biznes przeniósł się w dużej mierze do sieci. Wyszukiwarki, jak ta od Google, definiują dzisiaj gdzie najlepiej kupować dany produkt, czy usługę. Coraz więcej firm decyduje się na stworzenie własnej strony. Z marketingowego punktu widzenia, jest to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Własna strona internetowa sprawia, że działalność wygląda o wiele profesjonalnie. Sami na pewno nie raz szukaliśmy konkretnych usług, czy sklepów w Internecie. Inni też tak robią, dlatego inwestycja w zaistnienie w sieci, to świetny sposób na promocje swojej działalności. Jak ją zrobić i od czego zacząć?

Zacznij od początku.

Strony internetowe mają różne adresy. Adres ten zwany jest domeną. To właśnie po wpisaniu tego adresu, klient będzie przenoszony na Twoją stronę. Kiedy wybieramy domenę, warto tak ją dobrać, żeby kojarzyła się jak najlepiej z naszą działalnością. Produkując drzwi warto nazwać domenę, na przykład www. drzwidrewniane. pl, jeśli działamy na terenie konkretnego miasta, to warto dodać nazwę miasta w domenie. Doprecyzuje to jej pozycjonowanie i już w adresie strony będzie wiadomo, w jakim okręgu działa firma.
Następnie należy wybrać hosting, czyli zarezerwowaną przestrzeń na serwerze. Do danego hostingu, przypisana będzie konkretna domena. Na polskim rynku jest wiele firm w których możemy zakupić razem z domeną. W tej chwili największy jest home. pl i nazwa. pl, które są dla siebie sporą konkurencją.
Hosting i domena, są niczym prywatne miejsce parkingowe na zamkniętym osiedlu. Potrzebujemy jeszcze tylko samochodu, czyli strony internetowej.
Jeśli postawimy na profesjonalistę, to stworzenie profesjonalnej strony internetowej, może całkiem sporo kosztować. Wszystko oczywiście zależy od tego jakiego rodzaju ma to być strona, ponieważ ceny strony o charakterze portfolio, a ceny sklepów internetowych znacznie się od siebie różnią. Stawiając na profesjonalistę, trzeba przygotować się na spore wydatki.
Jest także znacznie tańsza, a nawet bezpłatna opcja. Wykonanie samodzielnie, prostej strony internetowej, to dzisiaj nie problem. Nie potrzeba już znać skomplikowanego i specjalistycznego kodu programowania. Tworzenie prostych stron na WordPressie, jest niebywale proste i każdy laik powinien dać sobie z tym radę. Wtyczki takie jak OceanWP są tak intuicyjne, że w zasadzie sam program podpowiada każdy krok, a przejrzysta szata graficzna nie pozwala się zgubić. Jakby tego było mało, to na YouTube, jest cała masa profesjonalnych poradników, dzięki którym stworzenie swojej strony jest bajecznie proste.
Strona firmowa sprawi, że Twoja działalność będzie wyglądać o wiele bardziej profesjonalnie i nie będziesz mógł narzekać na brak klientów.