Ile zapłacisz za kredyt?

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile tak naprawdę będzie kosztował cię kredyt? Czy zastanawiałeś się kiedyś ile zapłacisz za to, że bank zgodził się przyznać ci pożyczkę? Otrzymane wyniki mogą cię często nieźle zaskoczyć tak więc dobrze jest się zapoznać z tymi liczbami. Od niedawna kredytodawcy mają obowiązek podawania w ogłoszeniach wysokości swojego RRSO co oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Tak więc jeśli sam nie przeliczysz dokładnie ile pożyczasz i ile będziesz zmuszony oddać to możesz wpakować się w kłopoty.

Jak być ostrożnym podczas brania kredytu w banku lub w instytucji bankowej?

Aby nie dać się złapać na ogłoszenia przekazywane przez bank należy podejść do procesu decydowania się na kredyt w bardzo ostrożny sposób. Mianowicie nie należy się – przede wszystkim – śpieszyć. To właśnie pośpiech powoduje większość nieporozumień między bankiem udzielającym kredytu czy pożyczki a kredytobiorcą. Tak więc nie należy się spieszyć podczas procesu dokonywania decyzji finansowych. Najlepszym możliwym wyjściem jest praca nad przeanalizowaniem – dogłębnym przeanalizowaniem całej zastanej sytuacji. Lekceważenie to przyczyna większości problemów, z którymi spotykają się na co dzień ludzie. Jeśli więc nie chcesz mieć kolejnych, lub jeśli też zależy ci na tym aby być lepszym człowiekiem – aby być lepszą wersją siebie – to warto się nad tym zastanowić. Zmiany potrzebne są w każdym czasie. Bez zmian nie ma postępu i nie ma też rozwoju. Zmiany często wymuszone są przez inne zmiany. Tak jak podczas procesu ewolucji. Jeśli wiemy więc, że bez zmian nie przetrwamy to może się okazać, że zmienimy samo podejście do nich. Od teraz być może nie będziemy już negatywnie ich postrzegać a raczej będą one czymś niezbędnym i dobrym dla nas samych.

Jak przeanalizować kredyt?

Aby dobrze przeanalizować kredyt i dowiedzieć się jakie faktycznie poniesiemy koszty – w tym RRSO – należy wziąć kartkę i rozpisać każdą część składowa takiego kredytu. Jeśli jest on dostępny wraz ze wszelkimi liczbami wystarczy, że podliczymy wszystko na kartce papieru z pomocą wyłącznie kalkulatora i długopisu. Nic więcej nam nie potrzeba aby dobrze załatwić cały proces brania kredytu czy też samej pożyczki. Nikt nas nie oszuka ponieważ jeśli sami wszystko przeanalizujemy to będziemy w stanie dowiedzieć się wszystkiego co trzeba. Informacje zdobyte przez nas samych nie będą w żaden sposób upiększane tak więc nie będzie trzeba. Jeśli sami nie zadbamy o jakość swoich decyzji to nie powinniśmy się spodziewać, że ktoś inny zadba o nie.