Czy warto postawić na gotówkę, zaciągając pożyczkę?

Bankowość internetowa, to dzisiaj główna platforma, na której przeprowadzane są wszelkie operacje finansowe. Dostępność do konta bankowego online, jest dzisiaj normą i nikogo już to nie dziwi. To niebywałe, jak szybko i sprawnie rozwinęła się ta gałąź bankowości.
Internetowe finanse, to także przelewy, które dostępne są na koncie w kilka chwil. Odkąd wprowadzone zostały zbliżeniowe płatności kartą, coraz więcej osób przestaje korzystać ze starej i tradycyjnej gotówki. Wygoda i błyskawiczna szybkość internetowej bankowości sprawia, że gotówka odchodzi do lamusa. Wszelkie kredyty, które można dzisiaj zaciągnąć, to w większości kredyty online, które są przesyłane na konto wnioskodawcy w kilka chwil po zawarciu umowy. Jest to wszystko niezwykle szybkie i wydawałoby się, bezproblemowe. Czy aby na pewno?

Plastikowy, czy może jednak papierowy pieniądz?

Jeśli planuje się zaciągnąć kredyt na dom lub mieszkanie, to jest to zazwyczaj pożyczka o wysokości około 300 tysięcy i w górę. Taka kwota jest zdecydowanie zbyt duża, żeby bank wypłacił ją w gotówce. Kredyt hipoteczny, jest realizowany w formie przelewu środków na konto. Popularne dzisiaj chwilówki, które zawiera się przez internet, także realizowane są jako przelewy konkretnej kwoty, wprost na konto wnioskodawcy.
A co jeśli chce się dostać gotówkę do ręki, bo jest się osobą staroświecką, którą drażnią wszelkie internetowe pożyczki? Można wtedy zaciągnąć kredyt gotówkowy. Jest on wyżej oprocentowany, ze względu na to, że bierze się go w gotówce. Maksymalna kwota takiego kredytu, to około 100 tysięcy. W nielicznych bankach, kwota kredytu gotówkowego może wynieść do 200 tysięcy złotych, jednakże jest to obostrzone wieloma wygórowanymi wymaganiami, takimi jak bardzo wysokie, miesięczne przychody. Dlatego też kredyty gotówkowe najczęściej przyznawane są w kwocie do 100 tysięcy.
Na dzień dzisiejszy, jest bardzo wiele banków, które oferują taką formę pożyczki.
Jak wybrać kredyt gotówkowy, którego warunki, będą najbardziej korzystne?
Z pomocą przychodzą tutaj internetowe porównywarki kredytowe. Wpisujemy w nich tylko jaka kwota nas interesuje, a porównywarka sama wyszuka i sporządzi zestawienie, najbardziej korzystnych ofert bankowych. Zanim podejmiemy jednak decyzję, warto udać się do konkretnego banku, żeby na miejscu dowiedzieć się, czy oferta faktycznie jest tak bardzo korzystna. Zaciąganie kredytu to poważna decyzja, którą trzeba podejmować z chłodną głową i włączony kalkulatorem w ręku.