Jak stać się lepszym?

Do zmiany potrzebne są dwie rzeczy, inspiracja albo desperacja. Jeśli więc chcemy się zmienić to niezbędne będzie coś co wpłynie na nasz stan emocjonalny tak mocno, że poczujemy ogromną potrzebę zmiany na lepsze. Tak więc rozwój osobisty to wymagające zadanie. Nie jest łatwo się zmienić. Do zmiany potrzebne są świadome działania i chęć. Jeśli więc chcemy się zmienić potrzebny będzie nam niemały wysiłek. Od czego więc zacząć?

Jak się rozwijać intelektualnie?

Swój rozwój można zacząć od czytania książek. Książki dotyczące rozwoju osobistego znajdziemy na półkach niemal każdego sklepu z książkami. W tej dziedzinie powstało wiele publikacji. Mamy więc ogromny wybór. Część z tych książek jest niezwykle wartościowa a inna część jest bardzo słaba i nie przyczyni się do niczego dobrego w naszym życiu. Najlepsze książki to te od ekspertów a także ludzi, którzy osiągnęli wiele w swoim życiu. Do tej grupy można zaliczyć autobiografie, biografie czy też poradniki. Kolejną opcją edukacyjną mogą być kursy. Kursy te można spotkać w wersji elektronicznej ale też w wersji fizycznej to znaczy kursy organizowane w halach czy też salach konferencyjnych. Nie ma jednej dobrej opcji, którą należy wybrać. Jak widać jest wiele dróg. Edukacja nie powinna się nigdy kończyć. TO powinien być proces realizowany przez całe życie. Niekończący się proces. O tym właśnie mówią ludzie sukcesu. Ciągła nauka – czy to na błędach, czy to od innych. Rozwój w naszym życiu jest niezbędnym elementem. Jak mawiał jeden z założycieli firmy Nike – “Rozwijasz się albo giniesz”. Taka jest prawda i tak właśnie działa ewolucja.

Czy mogę sam się uczyć?

Nauka jest możliwa w samodzielny sposób. Kluczowym elementem jest umiejętność trafnego rozpoznawania swoich słabości. To dlatego wiele osób właśnie korzysta z pomocy trenerów. Są oni w stanie rozpoznać problem a także jego źródło oraz przygotować celny plan eliminacji tego problemu poprzez odpowiednie ćwiczenia. Tak więc rozwój osobisty jest możliwy przeprowadzany samodzielnie ale jest także możliwy przy użyciu trenera, mentora czy też partnera. Wszystko zależy od naszych preferencji czy też od naszych możliwości finansowych. Kluczową rolę prawdopodobnie będą tu właśnie odgrywały finanse. Jeśli będziemy zdolni opłacić trenera to prawdopodobnie z niego skorzystamy. Jeśli nie będziemy zdolni opłacić trenera to prawdopodobnie z niego nie skorzystamy. Samo edukacja to klucz do stawania się lepszy. To klucz do stawania się mistrzem i człowiekiem sukcesu.